خلافی خودرو را چگونه بگیریم؟

توسط

 در کشوری که همه در حال خرید خودرو و یا حداقل در حال برنامه ریزی برای خرید آن هستند حتما با واژه ی خلافی خودرو آشنا هستند.اما در این مقاله گروه فنی دالینو تصمیم دارد روش های پرداخت خلافی را خدمت هم وطنان عزیز ارائه دهد.


 

قبل از پیشرفت دنیای مجازی و تحولات نظام پرداخت قبوض انجام استعلام و پرداخت خلافی از طریق پلیس بعلاوه ی ده انجام می شد.اما امروزه روش های استعلام و پرداخت خلافی بسیار آسان شده به عنوان مثال شما با یک کلیک از طریق سایت دالینو می توانید وارد بخش استعلام خلافی شوید.

برای آشنایی با روش های استعلام خلافی با دالینو همراه باشید.


راه کار نخست: دریافت خلافی خودرو از طریق وبسایت راهور

 

با استفاده از این وب سایت شما م توانید با استفاده از اینترنت خلافی خودرو خود را استعلام بگیرید.که در ادامه نحوه ی استعلام از این سایت را به شما دوستان و همراهان عزیز توضیح خواهیم داد.

پس از ورود به بخش خلافی خودرو , وارد صفحه ب وبسایت پلیس راهور خواهید شد.در این صفحه دو قسمت را باید پر کنید .اولین بخش کد ۸ رقمی پشت کارت می باشد که در تصویر می توانید مشاهده کنید.بعد از این که کد ۸ رقمی را وارد کردید فیلد پایین را با حروفی که می بینید پر کنید و دکمه ی جست و جو را کلیک کنید.

توجه

اطلاعات وبسایت پلیس راهور به دلایل امنیتی سایت به روز نمی باشد پس توجه داشته باشید که شما خلافی که امروز مشاهده می کنید تقریبا برای ده روز قیل می باشد.

 

پس ازاینکه جریمه را پرداخت کردید بعد از مدت ۷۲ ساعت در سامانه پلیس راهور درج خواهد شد که پس از آپدیت بعدی می توانید قبض پرداختی را رویت نمایید.

 

حال پس از مشاهده ی صورت خلافی در صورت داشتن خلافی شما می توانید با استفاده از شناسه ی قبض و شناسه ی پرداختی که مشاهده می کنید مبلغ خلافی را هم به راحتی و آنلاین پرداخت کنید.

 

کد ۸ رقمی درج شده بر روی کارت ماشین

کارت ماشینبرای استعلام خلافی خودرو خود به اینجا مراجعه و وارد درگاه استعلام خلافی خودرو شویدتصویری از وبسایت پلیس راهور

وبسایت راهور


راه کار دوم: استعلام خلافی خودرو از طریق پیامک

برای این که بتوانید میزان خلافی خودروی خود را به صورت پیامکی دریافت نمایید کافیست که کد ۱۷ رقمی VIN را که بر روی سند و یا کارت ماشین درج شده است را به شماره  زیر پیامک نمایید:

شماره پیگیری پیامکی:  ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰

 

سپس میزان خلافی شما به همراه شناسه قبض و شناسه پرداخت برای شما ارسال خواهد شد که با استفاده از آن می توانید قبض جریمه را پرداخت نمایید.

برای پرداخت قبض جریمه خودروی خود می توانید از دالینو در بخش استعلام خلافی استفاده نمایید.

کد VIN روی سند خودرو

کد VIN بر روی سند مالکیت

کد VIN بر روی کارت خودرو

کد VIN بر روی کارت ماشین


روش سوم: دریافت خلافی خودرو با مراجعه به دفتر پلیس +۱۰

برای دریافت برگه خلافی به این روش می بایست که دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه نمایید و با پرداخت مبلغ ۲۷ هزار تومان به همراه تعرفه رسیدگی غیر حضوری  اجرائیات که ده هزار و پانصد تومان می باشد اقدام به استعلام خلافی نمایید و در صورتی که خلافی شما بیش از ۳ برگ باشد می بایست که برای هر برگ مبلغ دویست تومان پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که تنها رانندگانی می توانند از این روش استفاده نمایند که مجموع خلافی خودروی آنها کمتر از یک میلیون تومان باشد و برای رانندگانی که جرایم رانندگی آنها بیش از این مقدار می باشد می بایست که راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایند.


طریقه ی درست باتری به باتری کردن در مجله ی دالینو


منبع: rahvar120.ir

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.