نکاتی جالب در رابطه با اعداد و خودروها

توسط

اعداد چه می گویند؟

۷۰ دستگاه

تعداد شیرون­هایی است که بوگاتی در سال ۲۰۱۷ به دست صاحبان جدید خود رسانده است. بوگاتی همچنین می­گوید از ۵۰۰ دستگاه تیراژ این خودرو، بیش از ۳۰۰ دستگاه آن به فروش رفته است. ۴۳ درصد سفارش­های این مدل مربوط به اروپا است و به ترتیب ۲۶ و ۲۳ درصد آن نیز مربوط به آمریکای شمالی و خاورمیانه بوده است.

نه تنها ۷۰ دستگاه، بلکه ۳۰۰ و حتی ۵۰۰ نیز عدد بزرگی برای یک خودروساز نیست، اما توجه داشته باشید که شیرون یک سوپرخودروی بسیار قدرتمند و بسیار گران قیمت است و فروش ۷۰ دستگاه آن در یک سال گذشته، نشان از موفقیت بوگاتی داردو هر دستگاه شیرون به طور میانگین، شش ماه را در فرآیند تولید می­گذراند که سه هفته آن صرف رنگ کردن خودرو می­شود و تنها مونتاژ آن، یک هفته کامل طول می­کشد!

 

 


همین حالا خودرو خود را برای سرویس در محل ثبت نام کن

 


۵۰۰۰۰۰۰ دستگاه

نشان دهنده دست آورد تازه لادا، خودروساز روسی است.این شرکت در ۱۶ دسامبر اعلام کرد که  ۵ میلیونمین دستگاه محصول لادا که یک مدل وستا راس SW  با رنگ کارنلیایی و نسخه تجهیزاتی Luxe بود، از خط تولید کارخانه تولیدی این شرکت با نام لادا lzhevsk بیرون آمده است لادا همزمان با اعلام این دست آورد مهم، درهای این کارخانه را به روی علاقه مندان گشود تا طرف داران این برند در روسیه بتوانند از خط تولید و تجهیزات این کارخانه دیدن کنند. شرکت خودروسازی لادا که بخشی از گروه AVTOVAZ است، در چند سال گذشته به دنبال گسترش فعالیت­های خود بوده و می­خواهد در کشورهای دیگر مانند ترکیه نیز حضور پیدا کند.

 

 

 ۱۴۰۰ دستگاه

تعداد خودروهایی است که در یک آتش سوزی در شب سال نو در لیورپول از بین رفتند. این حادثه که در یک گاراژ بسیار بزرگ اتفاق افتاد، باعث شد ساکنان نزدیک به این پارکیکنگ مجبور به فرار از خانه­ های خود شوند و در پناهگاه های موقت ساکن شوند. در طبقه اول این گاراژ نیز به دلیل اجرای یک سیرک محلی، چنین است گران قیمت وجود داشتند که مردم موفق شدند آنها را بیرون آورند. خوش بختانه هیچ کسی در این حادثه صدمه ندید. پلیس مرسی ساید گفته است که تحقیق­ های اولیه نشان داده است که یک انفجاز اتفاقی در یکی از خودروها باعث منفجر شدن و به آتش کشیده شدن خودروهای دیگر شده است و بیست و یک خودروی آتش نشان به این محل رفتند، اما نتوانستند آن را خاموش کنند و فقط جلوی گسترده شدن آن را گرفتند.

 

 

 

 

 

 ۱۵۵۰ دستگاه

تعداد مدل ۳هایی است که تسلا در آخرین فصل ۲۰۱۷ به مشتریان خود تحویل داده است. این رقم اگرچه نسبت به فصل سوم که تنها ۲۲۰ دستگاه بود بیش­تر است. اما هنوز فاصله زیادی با اهداف تسلا و البته وعده­های ایلان ماسک موسس این شرکت دارد. ماسک در ابتدای ژوییه پیش، در توییتر خود اعلام کرده بود که سرعت تولید مدل ۳ رشد بسیاری داشته و در ماه دسامبر، میزان تولید آن به دست کم ۲۰ هزار دستگاه در ماه خواهد رسید. نه تنها چنین اتفاقی رخ نداد. بلکه تسلا به دلیل تاخیرهای فراوان در تحویل این مدل خاص که گویا تولید آن به مشکلی بزرگ تبدیل شده، شکایت­های بسیاری از کسانی که این خودرو را پیش خرید کرده بودند، دریافت کرده است. با این وجود، به نظر می­رسد تسلا در حال تمرکز بر این مشکل است و سرعت تولید مدل ۳ کمی بیشتر شده اسو اگرچه تولید ۵ هزار دستگاه در هفته تا میانه ۲۰۱۸ اتفاق نخواهد افتاد، اما به احتمال زیاد، تولید هفتگی این خودرو در نیمه نخست ۲۰۱۸ به کمتر از ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه نخواهد رسید.

 

 

 

 

 ۱۰۳ میلیون قطعه

تعداد کریستال­هایی است که در این نسخه مخصوص لامبورگینی هوراکان به کار برده شده است. اگرچه طرف داران این خودرو می­توانند هوراکان را به وسیله برنامه Ad Personam به شکل­های گوناگون شخصی سازی و سفارشی کنند، اما محصولی که می­بینید، کار طراحان حرفه­ ای و ماهر لامبورگینی نیست. این نسخه مخصوص هوراکان در واقع یک یاز پروژه­های شرکت انگلیسی وینچری است که تخصص آن، ساخت محصولات مختلف با کریستال است.

این خودرو متعلق به فردی به نام داریا رادیونووا است که علاقه خاصی به کریستال­ های معروف سواروسکی دارد. چند سال پیش، او با نسل پیشین CLS350 نیز کار مشابه ای انجام داد، اما برای خودروی بعدی خود که یک بنتلی کانتیننتال GT بود، فقط به پوشاندن بخشی از این خودر با کریستال بسنده کرد.

 

 

 با تشکر از اینکه در این مطلب هم با ما بودید .لطفا دالینو را از نظرات مهم خود آگاه و ما را در بهبو مطالب یاری بفرمایید.

گروه فنی دالینومنبع:مجله خودرو پایش

outobytel.com

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.