هیوندا i30 و اطلاعاتی راجبه این خودرو

توسط

هیوندا i30

این روزها تصاویر و اطلاعاتی پیرامون هیوندا i30 منتشر شده است.

شرکت کره ای هیوندای موتورز قبل از برگزاری نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۲۰ از خودرو جدید و فیس لیفت یکی از پرفروش های خود، هیوندای i۳۰، باریک‌تر با قابلیت سفارش فناوری MFR LED رونمایی کرد.

این خودرو به‌لطف چراغ روشنایی در روز Vشکل بسیار جذاب تر و تهاجمی تر از نسخه های قبلی خود به‌نظر می‌رسد.

هیوندا i30

 

هیوندا i30

نمای پشتی هیوندا i30

از نمای پشتی این خودرو نیز آیرودینامیک خودرو بهبودهای قابل توجهی یافته است.

چراغ‌های عقب نیز همانند چراغ‌های جلویی به‌صورت Vشکل طراحی شده‌اند تا هماهنگی و تناسب بسیار بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

علاوه بر طراحی جدید چراغ ها، این خودرو به جلوپنجره بزرگتر و سیستم فنربندی و فرمان به روزیافته شده مجهز شده است.

اصلی ترین تغییرات هیوندا i30

البته تغییر و تحولات هیوندای i۳۰ تنها به نمای خارجی و ظاهری خودرو محدود نمی‌شود بلکه کابین داخلی آن نیز دستخوش تغیر شده است.

نخستین تغییر محسوس در مدل ۲۰۲۰ قرار گرفتن یک صفحه‌نمایش لمسی بزرگ ۱۰.۲۵ اینچی به منظور بهره مندی سرنشینان از سیستم اطلاعات و سرگرمی است.

همچنین صفحه‌ کیلومترشمار دیجیتال آن میزبان یک نمایشگر دیجیتال ۷ اینچی شده است. از دیگر امکانات آن می توان به شارژر بی‌سیم، اندروید اوتو و اپل کار پلی اشاره کرد.

ویژگی های هیوندا i30

مدل پایه‌ و استاندارد هیوندای i۳۰ به پیشرانه‌ یک‌ لیتری T-GDI مجهز شده است که قادر است‌ ۱۱۸ اسب‌بخار قدرت تولید کند.

مشتریان آن همچنین می‌توانند این خودرو را در کنار گیربکس اتوماتیک ۷‌سرعته‌ دوکلاچه یا گیربکس دنده ای ۶ سرعته خریداری و استفاده کنند.

برای آن دسته از طرفداران محیط زیست، هیوندای i۳۰ جدید در نسخه‌ هیبرید نیز عرضه خواهد شد که به یک سیستم برقی ۴۸ ولتی مجهز شده است.

در واقع برای i۳۰ مدل ۲۰۲۰ دو پیشرانه‌ دیزلی ۶.۱ لیتری با ۱۳۴ اسب بخار قدرت و دیگری پیشرانه‌ ۱/۵ لیتری TGDI هیبرید با ۱۵۷ اسب‌بخار قدرت نیز در نظر گرفته شده است.

از فناوری های ایمنی فیس لیفت هیوندای i۳۰ ۲۰۲۰ می‌توان به سیستم ماندن بین خطوط، اخطار تصادف از پشت، هشدار خروج از بین خطوط، جلوگیری از تصادف از جلو با قابلیت تشخیص عابر پیاده، سیستم اخطار خواب‌آلودگی راننده، سیستم هوشمند محدودیت سرعت و سیستم نوربالای خودکار اشاره کرد.

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.